18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolayısı ile ilçemizde anma töreni düzenlendi.
 
Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okunması ile buradaki törenin akabinde Şehitlerimiz mezarları başında anıldı.
 
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi anma programı Çobanlar Ortaokulu Turkuaz Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan anma programında Kaymakam Muhammed Enes ÇIKRIK günün anlam ve önemini belirten konuşmasında;
 
Kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapmış aziz şehitlerimizi rahmetle anarak, bu vatan toprakları için Gazi rütbesine ulaşanları da saygılarımla selamlayarak başlamak istiyorum.
Çanakkale öyle bir mücadeledir ki asırlardır yorgun düşmüş bir milletin varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır. Büyük zorluklar içerisinde çocuk, yaşlı, genç demeden topyekûn bir mücadele örneğidir. Vatan dediğimiz bu toprakların diyetinin ödendiği yerlerin başında gelir Çanakkale Selam olsun Çanakkale de vatanı ve namusu için can veren şehitlere Selam olsun Çanakkale gazilerine Selam olsun yüreği Çanakkale şehitlerimizin ideali ile atan gençlerimize Çanakkale’yi Çanakkale yapan düşmanın çok güçlü olması ya da sayıca üstün olmaları değil, cepheye gönderdiği oğluna ya şehit ol ya Gazi demek suretiyle vatanın her bir karış toprağını evladının Can’ından üstün tutan Türk analarıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize bir kez daha Şükran’larımı sunuyorum dedi.
 
Akabinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu şiir, slayt, tiyatro gösterileri ve Kuran-ı Kerim okunması ile öğrencilerimize ağaçlandırma bilincini aşılamak adına şeitlerimiz için ağaç dikimi yapılması ile anma programı sona ermiştir.